PSONI - Koło w Kole

Wyjazd do Stadniny Koni w Czołowie

W dniu 12.06.2014r. wychowawcy Paweł Florczak z Kariną Kos zorganizowali
dla wychowanków zespołu rewalidacyjno – wychowawczego III wycieczkę do stadniny koni w Czołowie. Głównym celem wycieczki było zapewnienie wypoczynku, odprężenia
i oderwania się od codzienności, ale także poznanie nowych ciekawych miejsc, podpatrywanie przyrody oraz obcowanie ze zwierzętami. Dla naszych podopiecznych taki bliski kontakt z końmi dostarcza bodźców do stymulacji wszystkich zmysłów. Uczestnicy mogli pogłaskać konie, zobaczyć jak zaprzęga się je do wozu. Największą atrakcją wyjazdu była przejażdżka zaprzężonym wozem po okolicznym lesie w Boguszyńcu, która sprawiła dzieciom ogromną radość. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wspólna zabawa na placu zabaw oraz piknik na świeżym powietrzu ze słodkim poczęstunkiem. To był dzień pełen wrażeń i miłych chwil, który został uwieczniony na licznych fotografiach, dzięki którym możemy je wciąż przywoływać.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego odbyło się dwudziestego piątego czerwca. Tradycyjnie uczciliśmy tą okazje piknikiem, w którym uczestniczyliśmy wszyscy- dzieci, młodzież, rodzice i kadra ośrodka. Zakończyliśmy kolejny rok, w którym każdy z naszych wychowanków odniósł choćby najmniejszy sukces. Wychowawcy gratulowali, wszystkim wręczyli dyplomy. Szczególnie uroczyście pożegnaliśmy naszą wieloletnią uczennicę, dziś już absolwentkę OREW- Magdalenę Szurgot, której z serca życzymy dalszych sukcesów. Udanych wakacji kochani i do zobaczenia już wkrótce.

Pożegnanie Księdza

Przez ponad 20 lat współpracował z nami ksiądz prałat Janusz Ogrodowczyk. Pomimo swych licznych obowiązków zawsze znalazł czas, aby towarzyszyć naszym podopiecznym w rożnych uroczystościach. To dzięki niemu wychowankowie ośrodka przystępowali do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Ksiądz był z nami jednak nie tylko wtedy, zawsze mogliśmy liczyć na jego duchowe wsparcie. Kiedy przyszedł czas zakończenia posługi kapłańskiej podziękowaliśmy Prałatowi zapraszając na uroczyste pożegnanie w naszych placówkach.

Dzień Godności

W dniu 06 czerwca po raz trzynasty obchodziliśmy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Obchody rozpoczęły się tradycyjnym przemarszem ulicami miasta, w którym uczestniczyły władze miasta i powiatu, kominiarze, służby mundurowe, dzieci i młodzież. Pochód zakończył się w Parku Miejskim im St. Moniuszki, aby tam kontynuować uroczystości podczas festynu.
Motywem przewodnim tegorocznego spotkania była kultura indiańska, z którą uczestników zapoznał zespół Ranores. Odbył się pokaz tańców, dla uczestników rozstawiono indiańskie tipie oraz zorganizowano szereg konkurencji. Dużym powodzeniem cieszyły się również stanowiska z innymi atrakcjami takimi jak malowanie twarzy, mój własny portret i wiele innych. Każdy uczestnik festynu mógł posilić się pyszną kiełbaska serwowaną prze komendanta hufca w Kole.

Piknik w Michalinowie

„Piknik z uśmiechem”- pod takim hasłem odbyła się tegoroczna majówka w Michalinowie.
Zabawa rozpoczęła się występami uczestników. Gospodarze zapewnili wszystkim szereg atrakcji takich jak malowanie latawca, malowanie twarzy oraz wspólne tańce. Dla nikogo nie zabrakło poczęstunku w postaci kiełbasek z grilla i pysznego ciasta. Uśmiech na naszych twarzach gościł do samego końca.

Kontakt

ul. Wojciechowskiego 21a

62-600 Koło

tel. 63 27 20 992

fax 63 26 16 586